Lord Misalline'nın Hayat Hikayesi Part 1 (Kurgudur)

0 Cevap, 122 Görüntülenme

General Misalline, 1076 yılında Roma'da doğdu. Babası, İmparator'un Muhafızı olması nedeniyle iyi bir eğitim aldı ve Roma'da uzun süre kaldı. Babasının, Haçlı seferleri başlamadan önce başka bir yere gönderilmesiyle sarayda söz sahibi olmaya başladı. Babası Misalline'i diplomasiye yakın tutmaya çalışsa da, Misalline'nin savaşa ve kuşatma araçlarına olan ilgisi azalmadı.

Babasının Praetorian Muhafızlarının Komutanı olmasından dolayı Senato'ya rahatlıkla girebildi ve 15 yaşında Senato'da Imparatorluk için karar vermeye başladı. Ancak, Babası Imparator Robert Curthose'a yapılacak bir suikast girişimine engel olmaya çalışırken öldürüldü. 16 yaşında babasını kaybeden Misalline'yi manevi olarak destekleyen Robert Curthose, onu Roma'dan ve babasıyla dolu olan bu şehirden uzak tutmak için bir lejyonla Annesinin yanına İspanya'ya gönderdi.

İspanya'da daha fazla deneyim kazanarak Tapınak Şövalyelerine katıldı. Misalline, artık Galicia şehrini ve kalelerini yönetiyordu. İspanya'da nüfuz sahibi olan Misalline, gözünü kırpmadan Galicia'yı ve İspanyol Yarımadası'nı sınırda koruyordu. Haçlı Seferi başarısız olsa da, hala güçlenen Misalline, imparatora mektup göndererek sonraki savaşta İspanya cephesini açma isteğini iletti...


                                     Yazar:Rahip_Urbanus
Misallinehub
(Son Düzenleme: 28.03.2024 saat 16:03, Düzenleyen: Misalline.)Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi