Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Yeni Proje Kurallar

Çiftlikbank vs Koalisyon

Alvaro_de_Bazan Çevrimdışı

Köylü

Dinar: 50

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Söz verdiğim gibi savaştan sonra savaşın arka planını ve savaş kısmını sizle paylaşıyorum.


Yazıya başlamadan önce sadece bir kişiden "malum kişi" olarak bahsedeceğimizi bilmenizi isterim.


SAVAŞIN ARKA PLANI


Kahramanlar hanesi olarak taa en başından Akmin şehri ele geçirilirse çiftçilere karşı koalisyona katılacağımızı bildirmiştik. Şehir ele geçirildi sonra kaybedildi birşeyler olunca çiftçilerle olan koalisyon fikrinden vazgeçtik(bir süreliğine).


Birlik hanesi çeşitli atışmalar sonucunda ve en sonunda kendilerinden iki şehir talep edildiği için koalisyon oluşturma fikrini bizle paylaştılar. Bizde bu kadar ileriye gitmelerinin kimseye yararlı olmayacağını söyleyerek koalisyona katıldık.


Koalisyona katıldığımız günün akşamı bunu herkese bildirecektik ki ne oldu? Malum kişi daha sonra bana "hani ortak karar alıyorduk ya etik bulmadım çıktım" diyecek ama kendisi klanına danışmadan benim kaleme saldırdı. Kaleyi ağır kayıp vererek işgal ettikten sonra Crusadera teslim etti. Daha sonra anlaşılacaktıki Crusaderi da kendi Bizans oyunları için kullanmış.


Malum kişinin yaptıklarını affetmek istemiyordum fakat çiftçiler çok güçlüydü önce onların durdurulması gerekiyordu.


Koalisyon kahramanlar birlik ve cennetin askerleriyle kuruldu. 


O sırada sohbetin üsttünde "doğudan gelenler var, yıkıp geçeceğiz" tarzında yazılar paylaşılmaktaydı. Ben de aşağıda yazan mesajı koalisyona gönderdim.Mesajım üzerine Emparatoor böyle birşeyin olmasının mümkün olmadığını çünkü bahsettiğim hane liderleriyle iyi ilişkilerinin olduğunu saldırı olması durumunda ona bildireceklerini söyledi. Kadere bakınki yazdığım şeyler çıktı :) Malum kişi çiftçilere katılarak bize saldırdı savaşçılar hanesi bize saldırmadı ama cennetin askerlerine saldırarak iki ateş arasında bıraktı.


SAVAŞ STRATEJİMİZ


Koalisyona daha katılır katılmaz stratejimiz belliydi somut olması adına mesajı bırakıyorum.Yani amacımız kimseye oyunu bıraktırmak sonuna kadar savaşmak hiçbir zaman değildi.SAVAŞ ANI


Yaklaşık 4-5 bin süvari 4 bin civarıda okçu-mızrakçı ile savaş hazırdık. Savaş bizim için normal şartlarda daha geç başlayacaktı çünkü her hane kendine göre savaşa girecekti ilk olarak birlik hanesi savaşı başlattı fakat savaş başlamadan önce biz mutina kalesini ele geçirmiştik bunun üzerine Alakamyok bize mesaj attı. Birlik hanesi çiftçilere saldırınca alakamyok kaleye saldırı düzenledi bu durumda biz savaşa daha erken dahil olduk.


Çiftçileri daha zor durumda bırakmamak adına kendilerine teklif götürdükŞehri teslim etmemeizdeki amaçlardan en önemlisi zaten bizim o kadar uzakta toprak tutamayacağımızı bilişimiz ve gereksiz düşmanlık kurmamaktı. Saydığım sebeplerden dolayı şehri teslim etmeyi önerdik daha ele geçirmeden. Kendiside kabul etti. 


Bunların olduğu sırada çiftçilerin şehirleri tek tek düşüyordu bizde daha fazla ilerlemek istemedik ancak sohbette yazılan tehditlerden sonra Çeriyeri şehrini de işgal ettik. Daha sonra zaten ilerlemedik ve hemen barış görüşmelerini başlattık.Ayrıca numbereight cennetin askerleriyle sonuna kadar savaşaklarını söyledi ben bunu kabul edemeyeceğimizi söyledim bunun üzerine kendisi byexon ile emparatoordan dönüş bekleyelim dedi. Ben de aynı şekilde bekleyelim dedim Emparatooru.KOALİSYONUN İFŞALANMASI VE BİRLİK HANESİNİN KAYIPLARA KARIŞMASI


Savaş anında şöyle bir mesaj aldıkKimin ifşaladığını o an anlayamadık ama zaman geçtikçe kimin ifşaladığından artık %90 eminiz İLKKANİSİBOL 


Neden bu ismi verdim çünkü savaşa hiç dahil olmadı ve daha sonra taraf değiştirerek çiftçilere katıldı.


Emparatorun oyunu bırakmasının birincil sebebi ilkkanisibolun ifşasıdır. 


DEVAMI GELİYOR 

3 kişi beğendi

Alvaro_de_Bazan Çevrimdışı

Köylü

Dinar: 50

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

MALUM KİŞİNİN DÜRÜSTLÜĞÜ 


"SÖZ AĞIZDAN ÇIKAR"


Tüm bunlar yetmiyormuş gibi birde malum kişi çiftçilere katılarak rakibimizin iyice güçlenmesine sebep oldu fakat sorun bu değildi kendisinin verdiği sözdü.Kendisine saldırmayacağımız söyleyip bir daha benimle iletişim kurmamasını söyledim. Sözünün eri olup olmadığını artık herkes biliyor. Söz verme, verdinse dönme.


MÜTTEFİKLERİ SAVAŞA ÇAĞRI


Yalnız kaldığımızı anladığımız anda müttefiklerimizi savaşa çağırdık ileride anlaşılacağı gibi sözde müttefiklerimizmiş. Savaş katılmayacaklarını barışı destekleyeceklerini söylediler iyi hoş dedik. Tek başımıza savaşa devam ettik nihayetinde kazanamayacağımızı biliyorduk.


BARIŞ


Birlik hanesi terkettikten sonra zaten ele geçirdiğimiz tüm yerleri vermeye niyetliydik fakat numberightin sanki çok zor durumdaymışız gibi yazması bizi sinirlendirdi bunun üzerine savaş tekrar hararetlendi fakat nihayetinde aklı selim galip gelerek çiftçiler mareşali crusader ile konuşarak barışı sağladık. Kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.BARIŞ SONRASI SAVUNMA İTTİFAKI


Barış sağlandıktan sonra Savaşçılar hanesiyle herhangi biri taraflardan birine saldırırsa ortak savunma yapacağımıza dair teklif gönderdik fakat kendileri 2 gün geçmesine rağmen bu mesaja dönmediler ve sohbetten yazıştıklarını gördük. DÜZEN KURULMUŞ


Anladık ki çoktan taraflar kurulmuş belirli ittifaklar belirlenmiş geçmişte yaşananlar hala unutulamamış ve hala o hesapları görmek üzerine kurgulanan küçük hesaplar sürüp gitmekte.


Sağlıcakla kalın dostlar...

1 kişi beğendi

Alvaro_de_Bazan Çevrimdışı

Köylü

Dinar: 50

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Tüm bu olanlardan sonra Kalradya siyasetinde amacımız kalmadığını bildirmek isterim artık taraflar kendi aralarında istedikleri gibi oyun kurgulayabilirler bizde çiftçilik yapıp sizi izleriz.

1 kişi beğendi

Sabotai_Noyan Çevrimdışı

Baron

Dinar: 1290

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Savaşçılar Hanesi Cennetin Askerleriyle savaştı. Halihazırda Bozkır çocuklarından da destek göremedik. Ve neredeyse iç savaşın eşiğinden dönüldü. Siz savaş devam ederken çiftçilere karşı bizi kalkan yapmak istediniz. Zaten savaştan çıkan hanemiz bunu kaldıramazdı. Cennetin askerleri ile olan aşırı yakın ilişkileriniz de bizi bu ittifaktan uzak tuttu diyebilirim. İlerleyen zamanda neler olur bilinmez tabiki. İrtibatta kalınması tüm taraflar için gerekli bir şey. Elinize sağlık güzel post olmuş.
1 kişi beğendi

Alvaro_de_Bazan Çevrimdışı

Köylü

Dinar: 50

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Savaş anında savaşa katılmamınızı anlıyorum fakat daha sonra yazdığım mesaja 2 gündür dönüş yapmadığınız için gizli ittifakların içinde olduğunuzu düşünüyorum.


2 kişi beğendi

Sabotai_Noyan Çevrimdışı

Baron

Dinar: 1290

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Yanlış düşünüyorsunuz. Savaşlar sonlandığına göre. Artık bunu konuşabiliriz. 

Geciken cvp için kusura bakmayın.

Hilda Çevrimdışı

Köylü

Dinar: 0

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

İddialara yönelik cevaplarım şu şekildedir.


İddia 1: Biz Akmin için savaşa girdik. Ben oyunun başından cennete ve sizinle olan tartışmamdan dolayı bazana ihtiyacımız olmadan, savaşçılar ve bozkurtlar ile birleşerek çiftlik e karşı savaş kazanacağımızı belirttim. Sizinle olan münasebetimde ise Emparatoora gerekirse klandan çıkabileceğimi, sizi tek başıma da ezebileceğimi yazdım. Kendisi ise atma gibi bir durum olmadığını yazdı, peki diyerek devam ettim. Ancak benim şehirlerimin olayları bahane edilerek sizin kendi aranızda bir mesaj grubu oluşturulmuş, bir koalisyon oluşturularak savaş hazırlıkları yapılmış. Farklı yollardan farklı oyuncular da bu işleyişe dahil edilmiş. Şimdi ben dışlandığım bu organizasyondan savaş günü herkesin birbirinden bağımsız bir sürü asker basamayacağını tahmin ederek ve iddia ettiğin gibi İlkkanişiboldan TESADÜF eseri öğrenmem ile haberdar oldum. Kendisi oyunu fazla oynamadığı için bana özelden yazdı, bir süre konuştuk ve gruptan rastgele bahsetti. O olay sonrası taşlar oturdu, Emparatoor ile konuşarak ayrılma kararımı bildirdim. İkimiz de birbirimizin haklı olan kısımlarını dillendirerek ayrılma kararımda mutabık olduk.


özetle benim veya şehirler için girdiğinizi iddia ettiğiniz ve hazırlık yaptığınız koalisyondan haberim bile yoktu. Sözde oy birliği ile alınacak kararlar benim haberim bile olmayan bir grup ile gerçekleşti. Ayrılma ve başta tarafsız kalma sebebim de buydu. Tarafsızlığın neden bozulduğuna ikinci iddiana verdiğim cevapta değineceğim.


İddia 2: Hilda tarafsız kalacağım dedi, sözünü tutmadı.  İlk ayrıldığımda evet, iki tarafa da katılmayacağımı belirttim. Ancak tüm mesajlarımızı buraya atayım, yanlışım varsa SS atarsın. Tüm mesajları tek tek atmak istemediğim için bu şekilde atıyorum.

Hilda: Benden habersiz kurulan konseyden haberdar oldum, etik bulmadığım için artık tarafsızım, çiftliğe de katılmayacağım. Aramızda oyun başı oluşan gerginliği sürdürmek veya bitirmek arasında bir seçimi beraber gerçekleştirelim. Savaşsa savaş, barışsa barış. İki taraf da yıpsansın da diyebilirsin savaşın manası yok da diyebilirsin. Tercihini bekliyorum.

Alvaro: Etik bulmadığın kısım ne?

Hilda: Kurulan gizli ittifakların hiç birisinden haberim yoktu. 2 sence bu yeterli bir sebep değil mi? 3 Sessizliğini düşmanlığın devamına mı yorayım?

Alvaro: Tarafsız kalacağınıza forum üzerinden yemin ederseniz barış içinde yaşarız bunu neden istiyorum çünkü garanti altına almamız gerekir

Hilda: neye tarafsızlıktan bahsediyorsun? Beni tehdit edebileceğini nereden çıkardın :D Savaşsa savaş barışsa barış diyorum sana bu senden korktuğum anlamına gelmiyor.

Alvaro: :D 2 Saldırmayacağız sana için rahat olsun :D

Hilda: şu üst perde hala canımı sıkıyor

Alvaro : Aramızda yaşananların sebebi sensin her neyse bundan sonra ben seni görmezden geleceğim sende beni görmezden gel ve birdaha iletişime geçme benimle.


Sana tarafsız olacağımı belirtmeme rağmen üst perdeden konuşmaya devam ettiğin için size saldıran çiftliğe katılıp intikam almış olabilir miyim acaba? Sana ayrıldığını ve olaylardan haberi olmadığını söyleyen birisini küçümsersen ve egonu beslemeye devam edersen ilk söylediğim şeyin ne önemi kalır sence? İlk tartışmamız da hatırlarsan avam, köylü, yardımına bile ihtiyaç duymayız gibi söylemlerin üzerine gelişti. Mülk hakkım olmadığı için Crusader a kalemi emanet olarak alıp alamayacağını sordum, kabul etti. Kaleni aldıktan sonra da doğal olarak vergi verdiğim kalenin Crusader da kalmasını istemediğim için kaleyi ona sattım. Ancak sen beni tetikçilik gibi şeyler ile suçladın :D 
Sizi bitirmek istemedik, işgal ettiğiniz şehirler sonrası Crusader ın da isteği ile ana şehirlerinize dokunmama kararı aldık. Siz tüm şehirleri koalisyonunuz ve kışkırttığınız farklı kişiler ile beraber fethetmeye çalıştınız. Fark ettiysen size yaptığım saldırılar sadece köylerinize ve askerlerinizi azaltmak üzerineydi. Çiftçilerde ise ilk taç alınana kadar kalacağız, sandıkları aldıktan sonra ayrılacağız. 

1 kişi beğendi

UltimTurner Çevrimdışı

Özgür

Dinar: 0

Kraliyet Dinari: 0

5 ay önce

Olan oldu, geçmiş olsun. 

1 kişi beğendi

ilkkanisibol Çevrimdışı

Genel Forumlar Lideri

Dinar: 455

Kraliyet Dinari: 1

4 ay önce


Neden bu ismi verdim çünkü savaşa hiç dahil olmadı ve daha sonra taraf değiştirerek çiftçilere katıldı.

Emparatorun oyunu bırakmasının birincil sebebi ilkkanisibolun ifşasıdır. Oyuna aktif olarak katılamadığımı Emparator'a savaş öncesi söylemiştim zaten. İlk gün katıldım, karşı taraf hazırlıksız olduğu için hızlı şekilde ilerlendi daha sonra ben pek oyuna bakamadım. Ancak hiç dahil olmadı demek doğru değil saldırı/yağma/destek sağladım.

Taraf değiştirme kısmı için ise Çiftçiler Hanesi toparlandıktan sonra Emparator'un oyuna bakmaması sonrası verdiğim bir karardı. Çiftçiler Hanesi'ne değil, Erlik'in klanına katıldım.

Emperator'un oyunu bırakma meselesi ise... Erlik ile farklı bir olaydan sonra konuşmaya başladıktan sonra konu oyuna, savaşa vs geldi. Erlik ile uzun süredir arkadaşlığımız bulunmakta ve şahsen ortada bir ifşa olmadığını düşünüyorum. Çünkü Erlik'in olayı öğrendiği zaman zaten savaş başlamıştı. Dolayısıyla gizli tutulacak bir şey yoktu ortada. Koalisyon kurulduğu belli idi, haneler Çiftçiler Hanesi'ne topluca saldırıyordu neticede...

Olayın netlik kazanması ve şeffaflık açısından Erlik ile o günkü konuşmamızın ekran görüntülerini ekliyorum. Şahsi fikrim, bu olay neticesinde birinin oyunu bırakması bana saçma geliyor, Emparator ile de sohbetimiz bulunuyor, beni tanıyor az çok. Kendisi bazı konularda radikal kararlar alıyor, oyunu bırakma gibi...

1 kişi beğendi

ErlikHan Çevrimdışı

Vikont

Dinar: 1059

Kraliyet Dinari: 0

4 ay önce

Kimseye bir şeyi kanıtlamak zorunda değiliz abi boşver. Sabaha kadar suçlu çıkan biz olalım önemli değil. Şu anda savaşan iki taraf bile eski müttefik sırf oyuna hareketlilik olsun diye oyun başıdır farklı taraflarda oynuyoruz. Kendimizi bildiğimiz için sıkıntı etmiyoruz, çamur atsınlar belki izi kalır.
2 kişi beğendi