Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Kurallar Güncellendi

Oyun Monotonlaştığında

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

2 ay önce

Calradia Online'ın 1.5 yaması için fikir çalışmalarına ve gerekli alt yapı çalışmalarına başladık fakat ne kadar özellik eklersek ekleyelim Calradia Online barış dönemlerinde monotonlaşıyor. Bu yüzden yeni yama çalışmalarına başlamadan önce topluluğumuzdan bu konu hakkında geri dönüş almak oldukça önemli. Kısacası tek bir sorumuz var:


1- Oyun monotonlaştığında (tek düzelik/sıradanlaşmak) ne gibi bir özellik olsa heyecan artar ve daha zevkli bir ortam oluşurdu?


Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, iyi forumlar.

3 kişi beğendi

ilkkanisibol Çevrimdışı

Genel Forumlar Lideri

2 ay önce

+.Oyuncuyu oyuna kitleyen bölüm savaş zamanları. Savaşı daha cazip hale getirmek olabilir. (Savaş istatistikleri, savaş ödülleri, rekabeti arttırma gibi) +Bence iyi bir RolePlay sistemi monotonluğu kırabilir.

tartakci Çevrimdışı

Ayan

2 ay önce

Harita üzerindeki haydut, çapulcu gibi zararlı unsurlar pasif olmamalı, bulundukları bölge üzerinde bir etkiye sahip olurlarsa onları yok etmek için yeni bir sebep doğmuş olacak. Örneğin haydut grubu bulunduğu şehrin sınırları içindeki tüm köylere negatif bonus versin, nüfus artışı yavaşlasın, vergi gelirleri düşsün vs.


Ayrıca mutlaka tüm haydut çapulcu hayvan gibi zararlıların güçleri en az 4-5 kat arttırılmalı, bu sayede bölgelerde istikrarı sürekli kılmak daha zorlayıcı hâle gelecektir. Daha da detaylı düşünecek olursak bu haydut tehtidi oyuncular arası iletişimin artmasını zorunlu kılacak, ortaklaşa haydut avları gerçekleştirilecek, hatta klanlar arası çapulculukla mücadele anlaşmaları yapılacaktır.


Dediğim gibi haydut gruplarına verilecek bu yeni özellikler sayesinde artık oyuncular sadece para ya da puan kazanmak için asker göndermeyecek, aynı zamanda bu bir zorunluluğa dönüşecektir.


 İyi ve güçlü lord olmanın göstergelerinden biri oyuncunun kendi bölgesinde güvenliği sağlaması olacak.

2 kişi beğendi

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

2 ay önce

Önerileriniz için teşekkürler.

Daha fazla öneri bekliyoruz.

1 kişi beğendi

NEXUS Çevrimdışı

Özgür

2 ay önce

Elmas karşılıgında  araştırma puanı sıfırlama yapılıp tekrar verilmesi şeklinde   Knight online daki Stat sıfırlama gibi

Mesela bir sekme eklenerek bastıgımızda kendımıze ait tüm köydelerdeki malzeme kaynak sayısı goruntuleme olabilir.

mobil versiyondaki  asker basma düzeneğinde iyileştirme yapılablir asker basma sekmesi asker karakterinin yanına alınablir

1 kişi beğendi