Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Kurallar Güncellendi

Kalradya Yardım Fonu

tartakci Çevrimdışı

Ayan

3 ay önce

Sayber Dükalığı olarak aşırı üretimden dolayı ihtiyaç fazlası yüz binlerce malzeme üretmekteyiz. Kalradya'nın ileri gelen bazı ileri gelen lordlarının da aynı durumda olduğunu biliyoruz. Üretimi durdurmak gibi bir lüksümüz olmadığına göre, bu kadar ürünün çöpe gitmesini engellemek adına tüm Kalradya'nın kalkınmasını amaçlayan bir fon kuruyoruz. 


"Kalradya Yardım Fonu" nedir?

İhtiyaç fazlası üretimi, az gelişmiş, kaynak sıkıntısı çeken ve diyara yeni gelen lordlara aktarmak suretiyle hızlıca kalkınmalarını amaçlayan uluslararası ve denetime açık bir kaynak havuzudur.


Sistem nasıl işler?

Gönüllü hayırseverlerden oluşan ekip, malzeme yahut para sıkıntısı çeken bölgeleri tespit eder, iletişime geçer, gereken miktarda desteği belirlenen süreyle ulaştırmak için hazırdaki fonlayıcılarımıza haber verir. Daha sonra bu fonlayıcılar kendi tüccarlarıyla malzemeyi belirlenen bölgelere göndermeye başlar. Gönderen taraf istediği zaman mal akışını durdurmakta veya iptal etmekte özgürdür, ayrıca bunun için bir sebep belirtmesi gerekmez. Bu durumda görevi başka bir yardımsever üstlenir. 


Para aktarımı ise ticaret merkezleri aracılığı ile sandık benzeri değeri yüksek ürünleri yardımseverlerin en yüksek fiyattan satın almasıyla gerçekleşir. Bir lorda finansal destek sağlanması için gereken şartlar malzemeye göre daha katıdır. SİSTEMİMİZDE KESİNLİKLE FIRSATÇILARA YER YOKTUR.


Güvenilir mi?

 KYF, isteyen herkesin şartsız koşulsuz denetimci olarak katılabileceği bir sistemdir. Yapılan tüm yardımlar, yardımın gittiği yerler denetimcilere rapor edilecektir. Bu konuda netiz. Bağış sahiplerinin içinin rahat etmesi için her önlem alınacaktır.


Kimler bu sistemin bir parçası olabilir?

Kısaca herkes. İsteyen herkes bağış yapabileceği gibi, denetimci de olabilir. Yalnızca yardımın gönderileceği lordlar için koşullar vardır.


Kurallar:

- Bağış yapmak isteyenler bu başlık altından oyundaki adını da belirterek mesaj atabilir, isminin gizli kalmasını isteyenler ise oyun içinden özel mesaj yoluyla ulaşabilir.


-Yardım yapılacak kişilerin belirlenmesinde tüm lordlar yardımcı olabilir. Bu konu altında yardım yapılmasını istediğiniz lordların isimlerini verebilirsiniz, aynı şekilde kendileri de yazabilirler. Yapılacak yardımın belirlenip onaylanması işlemi denetmenlerin gözetimi altında yapılacaktır.


-ASKERİ EKİPMAN GÖNDERİMİ KESİNLİKLE OLMAYACAKTIR.


-Yapılan yardımlar sebep belirtilmeksizin kesilebilir. Bu durumda yardım gönderme işlemini başka bir lord devralabilir.


-Yapılan yardımlarda klan ve kültür ayrımı kesinlikle gözetilmez. Ancak gelişmiş hanelere mensup lordların yardım alması diğerlerine göre daha zor ve istisnaidir.


-Finansal yardımlarda parasal varlıkların kayıtları tutulacaktır. Harcamaların savaşlara yönlendirildiği fark edilirse yardım derhal kesilir ve geri istenir. Hedefteki lord kabul etmediği durumda fon mensuplarının telafi amacıyla dolandırıcılara yağma atması serbest olacaktır.

Kurduğumuz bu sisteme tüm yüksek medeniyet mensubu kudretli lordları bağış yapmaya, hedef göstermeye çağırıyorum. Kalradya'nın kalkınması için tek yürek olma vakti.

1 kişi beğendi

MUHAFIZ_TR_l Çevrimdışı

Özgür

3 ay önce

KATILIYORUM AMA YANLIŞ SUNUCU 

1 kişi beğendi

Phisi Çevrimdışı

Ayan

3 ay önce

Yardım Fonundan ekonomik yardım istiyoruz.

Phantom Halkı müteşekkir kalacaktır.

3 kişi beğendi

tartakci Çevrimdışı

Ayan

3 ay önce

Phisi

Yardım Fonundan ekonomik yardım istiyoruz.

Phantom Halkı müteşekkir kalacaktır.


Görüşmeleri özelden yürütelim Lord Phisi. Desteğimizi kısa sürede ulaştıracağımızdan şüpheniz olmasın.

1 kişi beğendi

tartakci Çevrimdışı

Ayan

3 ay önce

Dükalık hazinesinden ilk etapta 15000 dinarlık finansal destek Phantom halkına ulaştırılmıştır.

2 kişi beğendi