Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Yeni Proje Kurallar

Calradia Online'ın Geleceği - II

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

Dinar: 607

Kraliyet Dinari: 1

2 yıl önce

Calradia Online'ın geleceği hakkında yaklaşık dört ay önce konuşmuştuk. Şimdi tekrar konuşmamız için uygun bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Bildiğiniz üzere bu süre zarfında Calradia II ve Türkiye I sunucularını açtık. Calradia Online'ı daha geniş kitlelere yaymak için sizin de desteğinizle reklamlar yaparak oyunu geniş kitlelere yaymaya çalıştık. 


(Calradia II - Reklam Sonuçları - Instagram reklamları dahil değildir.-)


(Türkiye I - Reklamları -en az üç hafta daha devam edecek, Instagram reklamları dahil değildir.-)Calradia Online projesini geliştirirken bu oyunu sevilen diğer tarayıcı oyunlarının arasında yer ettirmeyi amaçladık. Açık konuşmak gerekirse Calradia Online'ın oyuncular tarafından sevildiğini görüyoruz fakat kısa vadede Calradia Online'ın diğer kültler arasında yer almayacağı aşikar. 


Oyunu kurgularken oyuncu-oyuncu etkilişimine oldukça önem verdik fakat bu tam olarak istediğimiz düzeyde değil. Durum böyle olsa da Calradia Online'dan kolay kolay vazgeçmeyeceğiz. Bu sebeple gelecekte bazı değişikliklere yönelik kararlar aldık. Peki nedir bu kararlar?


Calradia Online'ı artık diğer strateji oyunları gibi değil de yönetimin de doğrudan katkısıyla role play üzerine kurulu bir oyun haline getireceğiz. Örneğin, Warband, GoT, LOTR, Bannerlord evreninin oluşturmak ve bunu role play öğeleriyle desteklemek. Game of Thrones evreninden gidersek siz oyuncularımızla da görüşerek hanelere yöneticiler tayin edeceğiz. Lannisterlar, Starklar, Braavos Demir Bankası... 


Neden böyle bir şey yapıyoruz? Şuan yaptıklarımız oyunun tam olarak olmasını istediğimiz düzeyi değil ayrıca daha önceden ve devam eden role playe yönelik talepler de mevcut. Bu sebeple bu tarz denemeler yapmayı planlıyoruz. Böylelikle oyunun  küçük de olsa mevcut kitle tarafından daha fazla sevileceğini ve yayılacağını düşünüyoruz.


Planlarınız ne zaman uygulamaya girecek? Halihazırda devam eden iki sunucumuz var. Bu sunucular tamamlanana kadar yeni sunucu açılmayacak. Dolayısıyla bu sunucuların tamamlanmasını bekleyeceğiz. Bu süre zarfında oyuna yeni mekanikler yanında çeşitli role play öğeler de ekleyeceğiz.


Özetle yazılanları toparlayalım:


  • Calradia Online reklamları en az üç hafta daha devam edecek.
  • Calradia Onlne'da gelecekle ilgili planlamalar yapıldı.
  • Mevcut sunucular bitmeden yeni sunucu açılmayacak.
  • Yeni mekanikler ve ve rolsel öğeler eklenecek.
  • Yeni oyun sunucumuz Role Play üzerine kurulu olacak.

Bitirmeden önce Calradia Online'ı oynayan ve oyunun gelişimi için destekte bulunan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Her zaman sizi hatırlayacağız ve adınızı yaşatacağız. Bizimle bu topluluğun bir parçası olduğunuz için çok mutluyuz.

8 kişi beğendi

tartakci Çevrimdışı

Ayan

Dinar: 25

Kraliyet Dinari: 0

2 yıl önce

Sunucuları Game Of Thrones evreni üzerine odaklamanız mevcut kitlenize hitap etmeyecektir. Oyunun adı bile "Calradia" Online, kitlenin tamamına yakını da bir şekilde Mount&Blade ile bağlantısı olup Calradia ismi yüzünden gelenlerden oluşuyor. Ben hayatımda ne GoT izledim ne LOTR izledim, bilmediğim evrenlerde roleplayi ne kadar doğru yapabilirim ki?


 Eğer bir adet Calradia sunucusu yanına fantazi temalı sunucu açacaksanız sorun yok ancak tüm sistemi belli fantazi evrenlerine odaklarsanız bu adınıza ve kitlenize tamamı ile ters düşecektir. Benim fikrim bu yönde.

1 kişi beğendi

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

Dinar: 607

Kraliyet Dinari: 1

2 yıl önce

Sadece örnek olması açısından onu yazdım. Bu süreç, toplulukla birlikte topluluğun kararıyla yürüyecek. 

1 kişi beğendi

viruss37 Çevrimdışı

Özgür

Dinar: 0

Kraliyet Dinari: 0

2 yıl önce

Arkadaş yukarda biraz yanlış anlamış sanırım got izlememiş olabilirsin ama mount and blade got modu var rol olay olması da güzel bişey bence en azından herkes kafasına göre hareket edemez belli konumlar olur gidip ejderha koymazlar merak etme

1 kişi beğendi

rooney Çevrimdışı

Baron

Dinar: 27

Kraliyet Dinari: 0

2 yıl önce

adı üstünde mod warbandın native inden farklı olarak tasarlanmıs calradia ile alakası yok

viruss37

Arkadaş yukarda biraz yanlış anlamış sanırım got izlememiş olabilirsin ama mount and blade got modu var rol olay olması da güzel bişey bence en azından herkes kafasına göre hareket edemez belli konumlar olur gidip ejderha koymazlar merak etme

1 kişi beğendi

BESLOOK Çevrimdışı

Özgür

Dinar: 40

Kraliyet Dinari: 0

1 yıl önce

Bencede ywni roller wklenmesi iyi olur çünkü barbar rolü artık geçerli değil ve sabaş nedenine gerek diyulmuyor. Yine o tarzda bi rol gelmesi iyi olabilir bence ama haneyede kayıt olabilseler çok iyi olur

1 kişi beğendi