Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Kurallar Güncellendi

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

1 ay önce

ErlikHan

aynı türden olmayan binalar için inşaat süresi artışı kaldırılırsa daha mantıklı olur. Örneğin ardı ardına 10 ev yapan X kişisi ilk oduncusunu 11 saatte kuruyor. Bunun yerine inşaat süreleri bina türüne göre artsa daha iyi olmaz mı?


Sabit bina yerlerimiz olsa ve orada sadece tek tür binalar inşa edilebilir olsaydı daha mantıklı olurdu fakat mevcut sistemde köylerinizi istediğiniz gibi kurabildiğiniz için geneli baz alması daha uygun. 

1 kişi beğendi

Namarie Çevrimdışı

Özgür

1 ay önce

(1)

Bu taç sistemi yerine oyuna Kral/kraliçe ünvanı kazandıracak bir bina ekleyebilirsiniz haritaya.

Haritanın ortasına bir şehir ve etrafına 2-4 kale eklersiniz. 1 hafta boyunca orada kalkan olur ve 1 hafta sonunda 24-48 saatliğine kalkan açılır ve orayı klanlar captleyip ellerinde tutmaya çalışırlar. Süre bitince oranın sahibi olan klan üyerlerine bir kaç ünvan verirler Kral/kraliçe, Mareşal, Prens/Prenses gibi


(2)

 Oyuna ekstra olarak düello sistemi getirebilirseniz çok güzel olabilir. Taraflar arasında anlaşmazlıklar çıktığı zaman 2 tarafta 1 oyuncusunu düelloya çıkartır ve düellodaki oyuncular belirli sayıda askerler ile meydan savaşı atarlar.

A tarafının oyuncusu - ( max 300 asker ) (150piyade 150 şövalye)
B tarafının oyuncusu - ( max 300 asker ) ( 200 şövalye 100 piyade) Düelloyu kazanan taraf, diğer taraftan istediğini alır rol icabı.
(3)
Oyunda ilerleyiş kısmında çok az seçenek var ve oyuncuların hesaplarını farklı şekilde geliştirmesi pek mümkün değil. Bir demirci binası eklenerek askerlerin ekipmanlarına ekstra geliştirme basmak oyuncunun kullandığı askerleri daha güçlü hale getirmesine olanak sağlar.
Talim alanı eklenerek savunmayı/saldırıyı, talim yapılan birimin güçlenmesini sağlayabiliriz.

(4)
Klan binası ve klan araştırması tarzı bir şey güzel olabilir. ARAŞTIRMALARI klan deposuna kaynak atarak başlatabiliriz veya haritada bir maden olur ve o madenden topladığımız taş gibi bir şeyle araştırma yaparız. A araştırması 100 değerli maden taşı istesin. KLAN BİNASI yine klan araştırması gücüne bağlı olarak ekstra bonuslar sağlasın bölgenin içerisinde. ilk başta 2 adet klan binası basma hakkı olsun klanların ve araştırma ile arttırılsın. Klan binası bölgesini içerisindeki köyler ekstra bonuslar alsın. Savunma, saldırı, üretim artışı, eğitim hızı ... ama sadece bölge içerisinde etkin olsun bu bonuslar yani bölge dışındaki bir yere saldırı gönderince saldırı bonusu etkisiz hale gelsin.

(5)

 1 saatlik kalkanı bozduğun zaman en az 30dk tekrar kalkan basamaman lazım. Yoksa saldır, kalkan aç, kalkan boz tekrar saldır ve tekrar kalkan aç olayına dönüyor ve bu resmen glitch.

3 kişi beğendi

GOSOZTY Çevrimdışı

Baron

5 gün önce

Bana göre oyun şuanda birkac guncellemeyle birlikte dahada iyi bir noktaya gelecek.Fakat oyunun genis kitlelere yayilmasini gerek reklamlar olsun gerekse oyuncularla olsun cok buyuk bir ivme kazanamadi.Bence bunun baslica sebeplerinden bazilari şunlar:


1-Artik oyuncular yeni fikirler yeni maceralar özgün senaryolar bekliyor.Onlara daha yenilikci oyun lazim.Calradiada ise Diger android oyunlardan pek farki yok.


2-Oyunun yapimcilari sinirli butce ve sinirli ekiple bu projeyi yonetiyor.Diger oyunlari buyuk sirketlerin yapmasi her yandan avantaj sagliyor.Kucuk butceli yapimlar bkz:(Calradia online) gibi genc girisimcilerin onunu kesiyor.


3-Oyuna baya bi zamandir buyuk bir guncelleme gelmiyor.Ancak adminlerin 1 Ekim tarihinde Calradia icin buyuk bir guncelleme,dengeleme ve optimizasyon getirileceği biliniyor.Bu guncellemenin detaylari aciklaninca oyun hakkindaki bazi dusuncelerim degisebilir.Benim bildigim en son ırklar guncellemesi geldi.Sonrasinda pek buyuk bir guncelleme soz konusu degildi.


4- Ekimde gelecek olan guncelleme(eger basarili bir  guncelleme olursa)ile birlikte guzel reklam yapilip(bunlar oyun sayfalarinda,Facebook vb platformlarda) oyunun adini duyurursa guzel bir yukselis yakalayacaktir.


5- Calradianin en buyuk sorunu oyuncu kitlesinin az olmasi bunuda yukarida bahsettigim nedenlerden kaynakli zaten.Bunu umarim guncelleme ve reklamlarla cozersiniz

1 kişi beğendi

GOSOZTY Çevrimdışı

Baron

5 gün önce

Calradianin en zevkli noktasi savaslar.Biz ilk donem oyunculari olarak sirf savaslardan buyuk zevk aldigimiz icin gecenin yarilarina kadar savastik.Bana kalirsa savas mekanikleri için duzenli bir guncelleme sart.Yağma atıldigi zaman ALTINLARDA ele gecirelebilmeli.Bu köy savunmasinin onemini daha artirir ve daha heyecanli bir hal alir.Oyun icine rehber bolumu eklenebilir hicbir oyuncu forumtaverna.com a gidip rehberi okumaz onun icin OYUNCULARIN GOZUNE SOKMANIZ LAZIM REHBER YAZISINI.Oyuncu o ikona tiklayip oyun icinden rehberlere ulasabilmeli.Ben 2. donemde 15 kisiye rehberlere nasil ulasacagini ne yapmasi gerektigini anlattim hayli bir can sıkıyor.