Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Kullanım Şartları Güncellendi! Calradia Online - Rehber Arşivi 1.3 Ragnar Yaması Geri Bildirim Anketine Katılın! Forum Ektinliği: Kurtadam

1.2 Geliştirici Günlükleri: Klanlar

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

2 ay önce

Bildiğiniz üzere 1.2 Hakim yamasının özellikleri arasında klanlar da bulunuyor. Bu geliştirici günlüğünde size klanlara ekleyeceğimiz özelliklerden bahsetmek istiyorum.


DİPLOMASİ


Oyunun 1.2 sürümüne kadar klanların diplomasini sadece klana bağlı oyuncular görebiliyordu. Bu durum aynen haneler için de geçerliydi. Bunu daha açık bir hale getirdik. Artık bir klanın ya da hanenin tüm diplomatik durumunu diğer oyuncular da öğrenebiliyor. 


Klanlar ve haneler diplomatik olarak sadece savaş açıp - barış yapılabiliyordu. 1.2 Hakim yamasıyla artık diğer klanlarla müttefik olabilirsiniz. Müttefik olduğunuz klanın köylerinin daha kolay anlaşılması için bir sembol ekledik, böylelikle müttefiklerinizi haritada daha rahat tanırsınız.


POZİSYONLAR


Klanlarda aktif olarak sadece lider bir pozisyonu resmi olarak üstlenebiliyordu. Bunu çeşitlendirerek iki yeni pozisyon ekledik: Mareşal ve Diplomat.


Mareşal: Klan lideri istediği bir kişiyi mareşal olarak seçebilir. Mareşal seçilen kişi, klan için kilit bir role sahip olur.


  • Mareşal, klana ait tüm mülklerin askeri durumunu görebilir.
  • Mareşal, savaş hedefi belirlerliyebilir ve bu hedef otomatik olarak tüm klan üyelerine bildirilir. 

Diplomat: Klan lideri istediği bir kişiyi diplomat olarak seçebilir. Diplomat seçilen kişinin ekstradan yapabileceği bir özellik olmasa da klan içinde diğer üyelerden ayrılıyor ve lider gibi klana üye davet edebiliyor.


Şimdilik klanlarla ilgili aktaracaklarımız bu kadar.
5 kişi beğendi

Cerci Çevrimdışı

Calradia Online Bölüm Lideri

2 ay önce

Oyun git gide dahada güzelleşiyor.

Keykubat Çevrimdışı

Genel Forumlar Lideri

2 ay önce

Elinize sağlık,güzel olucak gerçekten.