Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
EK - Oyuncunun Merkezi Kurallar

Avrupa Krallıkları - Zaruri Açıklama

Kroisos Çevrimdışı

Ekip Lideri

Dinar: 353

Kraliyet Dinari: 2

1 ay önce

Son zamanlarda Avrupa Krallıkları sunucusunda bazı hesapların yönetim tarafından oynandığı iddia edilmiştir. Haliyle bu iddialar oyuncular ve yönetim arasında güvensizliğe yol açmıştır. Bu konu hakkında kısaca açıklamalar yapacağım ancak öncesinde tüm oyuncularımızın şunu bilmesi gerekiyor, yönetim olarak her zaman oyuncularımızın ve açmış olduğumuz sunucuların arkasındayız. İlk sunucu açılışından bu yana -ufak tefek kesintiler hariç- sunucularımız kesintisiz olarak hizmet vermektedir.


Bahsi geçen iddialar daha önceki sunucularda çeşitli şekillerde karşımıza çıkmıştı. Örneğin, "yönetim taraf tutuyor" demek en popüleriydi. Şimdi "yönetim şu oyuncudur" iddiası karşımıza çıktı. Arkadaşlar bu iddialarınızın çok ciddi olduğunu ve buna ciddi bir şekilde yaklaşılması gerektiğinin farkındayız. 


İddialara soru cevap şeklinde yanıt vereceğim.


1- Planlı olarak bir oyuncuya yönelik etkinlik başlatıyorsunuz.


Bu iddiayı herkes farklı zamanda farklı kişi için sunabilir. Örneğin, herhangi bir turnuva açtığımda rastgele bir oyuncu o anda turnuvanın gerekliliğini yerine getiriyor olabilir. Dolayısıyla bu suçlama her zaman olacaksa da hiçbir zaman geçerliliği olmayacaktır.


2- İddia edilen oyuncu yön biliyor.


Her oyuncu bir şekilde (%25 ihtimalle) savunmadayken yön bilebilir. Bunun düzenli ve sürekli olması halinde bizimle iletişime geçebilir ve oyuncuyu sizle birlikte inceleyebiliriz ki daha öncesinde yapıldı. Bkz. Calradia'dan Özür


3- İddia edilen oyuncunun tarafını banlamıyorsunuz diğer taraftan oyuncuyu anında banlıyorsunuz.


Şikayet edilen hesaplar sizlere "ben multi kullanıyorum" dese dahi biz incelediğimizde herhangi bir kural ihlali barındırmıyorsa cezalandıramayız. Destek taleplerinize -multi hesap kısmıyla ilgili olan- cevap verilmiyorsa talebiniz olumsuz karşılanmış demektir. Zaten şeffaf olarak hangi oyunculara ceza verildiğini teşhir direğinde paylaşıyoruz.


Ayrıca bu iddiaya özel olarak son banlanan hesapların zaten destek sistemine şikayet edildiği ve inceleme halinde olduğu açık. Ayrıca ilk şikayetten 24 saat sonra belirtilen hesaplar banlanmıştır. Yani iddiada bahsedildiği gibi anında banlanma söz konusu değildir. 


4- İddia edilen oyuncu diğer oyunculara taşınma vb. işlemler için bonkörce elmas gönderiyor.


Oyuncular diğer oyunculara istediği şekilde elmas gönderebilir. Herhangi bir kısıtlayıcı durum yok. Elmas ücretlerimiz de günümüz şartları için oldukça uygun. 500 liralık satın alım yapan bir oyuncu bonuslara bağlı olarak 30-40 oyuncuyunun taşıma ücretini rahatlıkla gönderebilir. Şu ana kadar Avrupa Krallıkları'nda taşıdığımız oyuncu sayısı bile bu kadar değil. 


5- İddia edilen oyuncu dengeyi gözetiyor zaferi değil.


Bizi ilgilendiren bir durum değil, taraflar serbest sunucu olduğu için istediği şekilde oynayabilir. 


6- İddia edilen oyuncu "Kroisos" gibi yazıyor.
7- Bunun siz olmadığınızı kanıtlayın.


Bir oyuncunun biz olmadığımızı kanıtlamanın temelde basit olarak iki yolu var. İlki oyuncunun IP adresi diğeri ise fatura bilgileri. Bu bilgileri kimseyle paylaşamayacağımız için somut delil olarak size bir şey sunamayız. Hangi oyun olursa olsun hiçbir oyun takımı sizle bu bilgileri paylaşamaz. Bu durumda oyun yönetimine güvenmeniz gerekiyor. 


Sonuç olarak ortaya atılan iddialar bunlar, yukarıda yazdıklarıma ek birkaç iddia daha bulunuyor fakat önemsiz olduğu için onları geçiyorum. Bizim yönetim olarak sizlere sunacağımız cevaplar bu şekilde. Daha fazlası bahsi geçen oyuncuyla diğer oyuncular arasındadır.


UYARI: İddiaların oyun içinden veya Discord kanalından sürdürülmesi halinde iddiada bulunan kişiler hakkında "oyundan soğutmak" adı altında yaptırım uygulanacaktır. Yine de herkese şeffaf bir biçimde bu konu başlığı altında iddialar yer alacak ve daha önce yazılmış mesajlar silinmeyecektir.


Spoiler
Kullanım Şartları

OYUNDAN SOĞUTUCU MESAJLAR PAYLAŞMAK


Oyundan soğutucu mesajlar paylaşmak (Örneğin oyun sıktı, böyle oyun mu oynanır vb. tarzda mesajlar) 


  • İlk tespit- 1 gün ban ve 7 gün susturulma
  • İkinci tespit - Sınırsız ban


Anlayışınız ve güveniniz için teşekkür eder, iyi oyunlar dileriz.

5 kişi beğendi