Giriş yap
Kayıt Ol
Taverna Bülteni
Kurallar Güncellendi

Aslan kükrerse, atın ayağı kösteklenir ! (Savaş Kronolojisi)

Rhodin Çevrimdışı

Şövalye

1 ay önce


Süvariler hanesinin Aslan Yürekliler hanesine karşı başlatmış olduğu savaş Calradia evreninde büyük bir yıkıma sebebiyet olmuştur.
Calradia tarihinin bugüne kadar ki en kanlı çarpışmaları bu savaşta yaşanmış olup aynı zamanda diyarın kaderinide belirlemiştir.


Süvariler hanesinin bir gece yarısı başlatmış olduğu savaş hızlı saldırılarla İmparatorluğa büyük kayıplar yaşatmış, yıkılma noktasına getirmiştir.
Birbirinden cesaretli, Aslan Yürekli İmparatorluk Lejyonerleri bir an olsun geri çekilmemiş mücadelesini sonuna kadar sürdürmüştür.


Süvariler hanesine mensup Proletarya ordusu güneyden, yine aynı haneye mensup akıncı Krultai Hanlığı doğudan saldırarak İmparatorluğu kıskaç altına almıştır. 
Frellya Klanı ise savaş meydanındaki Proletarya ve Krultai orduları için kervanlarla lojistik destek sağlamıştır.


İmparatorluk şehirleri bir bir düşerken Lejyonerler savaş meydanını terketmiyor, sonuna kadar savaşı sürdürerek görkemli bir mukavemet gösteriyordu.
Aslan Yürekli İmparatorluk Lejyonerleri teslim olmayı reddedip ellerinde son üç şehir kalmasına rağmen hücuma geçerek kaybettikleri şehirleri geri almaya başlıyordu.Ancak asıl savaşın seyrini değiştiren gelişme Gladio Klanının İmparatorluktan yana saf tutmasıyla yaşanmıştı.
Savaşa katılan Gladio orduları deyim yerindeyse ASLANLAR gibi savaşıp, doğudan gelen Krultai akınlarının önünü keserek savaşa dengeyi getirmişti.


Savaşın en kızıştığı anlarda Proletarya orduları mareşali, işlediği suçlardan dolayı hüküm giyerek tüm görevlerinden alındı.
Bu olay Proletarya ordularının bölünerek savaştan çekilmesine sebebiyet vermiş ve iç karışıklığa yol açmıştı.


Yürütülen ortak barış görüşmelerinde Süvariler hanesi savaştan çekildiğini resmi olarak bildirmiş ve Aslan Yürekliler hanesinin galibiyetini tanımıştır.
Bu sonuçla Aslan Yürekliler hanesi Calradia'da savaş kaybetmeyen hane ünvanını sürdürmüştür.


İmparatorluk Kraliyet Lejyonerleri


Rhodin

Sancar

Midoss

Sir_Lancelot

LordStannis

xjeycc

Kuleli_li

ZAFER

SproPY

SalihHan

Kekoiku

Kayra

TalhaHan

mfs1905

Djhuskay

İbohlvcGladio Kraliyet Lejyonerleri


medineceylan

Roach

_MSK_

Erouth

FurkanBey

GNRLTRUE

Hephaistos

ByExoN

FlamesLord

Namarie

Katniss

Netra

Saladin

13 kişi beğendi

ErlikHan Çevrimdışı

Şövalye

1 ay önce

Kalemine sağlık, güzel bir konu ve anlatım olmuş.

4 kişi beğendi

Namarie Çevrimdışı

Özgür

1 ay önce

İmperium ve Gladio her ne kadar birbiriyle savaşmış olsada. Aralarında ki iletişimi bazılarına nazaran hep saygı çerçevesinde tuttukları için bu müttefiklik bazılarının sonu olmuştur.

2 kişi beğendi

Rhodin Çevrimdışı

Şövalye

1 ay önce


Namarie

İmperium ve Gladio her ne kadar birbiriyle savaşmış olsada. Aralarında ki iletişimi bazılarına nazaran hep saygı çerçevesinde tuttukları için bu müttefiklik bazılarının sonu olmuştur.


Yapılan düzenbazlığa ve haksızlığa karşı mücadele etmek için en eski düşmanının bile yanından savaşmaktan çekinmeyen Gladio klanı bu savaşta büyük bir duruş sergilemiştir.

5 kişi beğendi